Australijski Conman aresztowany za rzekome 1,73 mln dolarów Bitcoin Swindle.

Australijski oszust Peter Foster został aresztowany przez tajną policję w Queensland.
Foster został oskarżony o oszustwo na kwotę ponad miliona dolarów w bitcoin.
Został poddany ekstradycji do Nowej Południowej Walii i odmówiono mu wpłacenia kaucji.

Bitcoin
Seryjny australijski oszust Peter Foster, który rzekomo skradzioną bitcoin o wartości 1,73 miliona dolarów podszywał się pod kogoś innego, aresztowano w Queensland w Australii.

Według raportu The Sydney Morning Herald, 20 sierpnia, pan Foster został zatrzymany podczas spaceru z psami na plaży w Port Douglas w Queensland. Został dramatycznie potraktowany i aresztowany przez dwóch detektywów udających biegaczy.

Mechanika domniemanych zbrodni Fostera na Bitcoinach pozostaje częściowo niejasna. Co jest jasne, to fakt, że Foster jest oskarżony o działanie pod fałszywym nazwiskiem Bill Dawson i wyłudzenie od ofiary Konstantinosa Stylianopoulosa.

Stylianopoulos powierzył Bitcoin Trader Fosterowi, który rzekomo przekierował go na swój własny rachunek. Oszustwo umożliwiło Fosterowi zdobycie 1,73 miliona dolarów australijskich (~1,24 miliona dolarów) wartych Bitcoin w serii transakcji, z których niektóre sięgały nawet 890 000 dolarów.

W rezultacie Foster został oskarżony o pięć przypadków publikowania fałszywych lub wprowadzających w błąd materiałów w celu uzyskania przewagi, dziesięć przypadków nieuczciwego uzyskania przewagi finansowej poprzez oszustwo i świadome zajmowanie się dochodami z przestępstwa z zamiarem ich ukrycia.

Opisywany przez niektórych jako karierowicz, Foster był wcześniej zaangażowany w wielomilionowy przekręt dotyczący utraty wagi i od połowy lat 90. przebywał w więzieniu w Australii i z niego wyszedł. Po wstępnym przesłuchaniu zgłoszono, że panu Fosterowi odmówiono zwolnienia za kaucją. Sprawa wróci do sądu w Sydney 22 października.